Де в Києві вчать мистецтву флористики?
- plants-flowers
- 15 мар. 2016 г.
- 4 мин. чтения

У Києві виявилося далеко не одне місце, де можна навчитися мистецтву складання квітів у букет. Тут я розкажу про декілька шкіл, які пропонують курси з навчання флористиці.
Загалом, флористика - це один з видів дизайну та декоративно-прикладного мистецтва. Він включає в себе процес творення від ідеї до її реального втілення у букеті, композиції, панно, колажі з квітів, трав, листків, плодів, ягід, горіхів, які можуть бути свіжими, засушеними або законсервованими.
Та спочатку давайте розберемося, як флористика стала флористикою?
І знов до історії, тому що квіти завжди були частиною людської культури.
В Давньому Єгипті, в Давній Греції і Стародавньому Римі згадується про цінну рису деяких людей, які володіли умінням складанням квітів у прекрасні вінки та гірлянди. Картини на яких змальовані сцени святкування показують, як вже тоді квітами прикрашали храми та будинки. Слово “букет” з’явилось у словнику завдяки французам, оскільки це вони навчили так називати красиву зв’язку зрізаних квітів. Букети прийшли на зміну гірляндам та вінкам. Мода на букети започаткувалась у 14-15 столітті, тобто у епоху Відродження і перестало мати переважно релігійний характер, як це було раніше.
Одна в перших книг про мистецтво флористики називалась «Флора або садова культура квітів», її видали в 1633 році у Римі. Європейські інтер’єри того часу потребували великої кількості квітів і відповідно майстрів для цього, флористів ставало все більше. Правда, букети тоді ставили в першу чергу для запаху, і вже потім їх сприймали як елемент декору. Маленькі букетики, як пам’ятаєте, у довікторіанські часи та й потім, прикрашали костюми еліти тієї епохи й бути своєрідною мовою спілкування, тоді більшість знатних панянок і панів були трохи флористами. У 16-17-му століттях почали з’являтися перші ботанічні сади та декоровані парки, екзотичні рослини везли звідусіль і намагалися їх культивувати в своїх умовах. У 18 столітті широкої популярності набули стилі букетів “Вікторія” (круглі букети) та “Помпадур” (вертикальні букети). Самі квіти ставили у спеціальні футляри і прикрашали їх мережевними серветками, стрічками, дорогоцінним камінням. У 19-му столітті прийшла мода на букети в стилі бідермаєр, тоді як в 20-му столітті набули більш стриманого характеру. Одначе модернізм все ж пробився у асиметричному букеті.
Пройшовши довгий шлях еволюції зараз усі знання про флористику продовжують використовуватись у сучасних техніках, турболиво збережених і переданих старими майстрами. Літаки, холодильники, консерванти та інші винаходи 20-го століття значно полегшили зберігання, і відкрили митцям нові горизонти.Тому флористика перестала бути надскладною і надвитратною справою, та все ж потребує знання основ та правил.
Так де ж тепер вчать флористиці?
Підбірка з сайтів допоможе порівняти можливі варіанти, вибрати свій, або зацікавитися у самостійному пошуці.
http://www.school-majorelle.com: Викладачі у школі Majorelle: Наталія Войтенко з 16-річним досвідом та Олександр Іваненко її ученик, котрий у флористиці близько 10 років. Практикувати вони обіцяють більше ніж зубрити, іншими словами “Learning by doing”. Базовий рівень “Професія Флорист” можна пройти лише за тиждень з навчанням на повний день з 9.00 до 18.00 або пройти курси вихідного дня впродовж місяця щосуботи і щонеділі з 10.00 до 17.00. Далі можна можна продовжити навчання до другого рівня “Дизайнера-Флориста”, взяти окрему весільну тематику і майстер-класи іншої специфіки. Викладачі обіцяють по результатам навчання запросити на роботу квітковий салон. Окрім вже працюючих салонів у школі можна навчитися, як зробити флористику своїм бізнесом. За актуальною інформацією заходьте на сайт школи.
http://modaflora.com.ua/kursy-floristiki: Набір на курси флористики у Києві "Основи європейської флористики" проходить постійно. Уваги приділяється достатньо, оскільки група складаєтьсяз 5-6 людей. Заняття проходять з 10.00 до 14.00, тобто 1 заняття триває 5 академічних годин, 2-3 рази в тиждень. Для зручності слухачів курсу флористики графік навчання обговорюється при першій зустрічі. Загальна тривалість курсів -- 50 академічних годин (10 занять по 5 годин). У вартість курсу в 3400 грн входять живі квіти, штучні квіти, оаза для живих та штучних рослин, флористичний дріт, флористична фурнітура. По закінченню навчання слухачі отримують Свідоцтво.
http://www.flower-show.com.ua/: Серед викладачів цієї школи, як пояснюють на їхньому сайті титулована флорист України, Інна Петренко, а також іноземні майстри з багаторічним досвідом– Ніколай Агоп (Молдова), Айя Жагаріна (Латвія),Сигітас Камінскас (Литва). Перевага цієї школи в тому, клас для навчання знаходиться на оптовій квітковій базі «Мегафлора», що дозволяє завжди мати свіжі квіти та інший квітковий материал. Також поряд ліс та будівельний супермаркет. Завдяки інтенсивності занять (з 10.00 до 18.00), теоретична база швидко засвоюється, тому учні дуже скоро можуть практикувати, використовуючи рекомендації викладачів школи.З графіком і цінами можна ознайомитись тут: http://www.flower-show.com.ua/index.php/training/grafik-seminarov.
http://fitodesign.com.ua/edu_floristic-details.html Викладач школи - Лук’яненко Наталія, котра є засновницею та керівником студії флористики і дизайну «Такка Шантрье», практикує близько 7 років. Навчання складається з двох курсів, а також є курси тематичного напрямку (“Весільна флористика”, “Святкова флористика”). Перший курс “Основи флористики та декорування” - це базовий, який підходить для будь-кого, хто цікавиться роботою з квітами. На другому курсі з аналогічною назвою флористику вивчають глибше, тобто створюють більш складні букети, колажі різних стилей та напрямків, а також за планом навчання передбачається виготовлення інтер’єрних композицій. За розкладом групи поділяються на ранкову, де навчання починається об 11 триває до 14 (4 години), проводиться 5 разів на тиждень(пн-пт), вечірня так само -- з 19.00 до 22.00. Також є група вихідного дня з 11.00 до 17.00 (сб-нд) по 8 годин й індивідуальні заняття по домовленості. Вартість навчання 3200 грн за 11 занять, матеріали надаються.
http://uroki-online.com/other/floristika/: онлайн курси, де ви можете ознайомитись і спробувати самостійно зробити букет безкоштовно, під диктовку, так би мовити.
Багато варіантів пропонує сайт http://www.parta.com.ua/.
У будь-якому разі перевіряйте інформацію за вказаними на сайтах телефонами.
Успіхів і прекрасних квіткових звершень!
Comments