Смачна квітка крокус
- plants-flowers
- 10 мар. 2016 г.
- 2 мин. чтения

Найдорожча приправа з найвитонченішим смаком і запахом - шафран. Чому ж приправу, привозять із-за моря, хоча квітка крокус пурпурний, з котрої її роблять, росте і в Україні? В чому ж загадка?
А в тому, що не всі знають, що шафран робиться з ниточок пурпурного крокусу, точніше з рилець його пестиків. І тому, що в нас це більш декоративна квітка. Плантацій зкрокусів ми не вирощуємо.
А найбільше в світі цінують шафран Іранський та Індійський. Аромат приправи нагадує запах свіжого сіна і має трохи металевий відтінок. У страви його додають червоними ниточками або перетертим у порошком червоного кольору.
Чому приправа така цінна? Можливо через спосіб її отримання. Цвітіння крокуса припадає на пізню осінь, й триває близько 10 днів, але кожна квітка розкривається максимум на 3 дні, а рильця для приправи потрібно зібрати в перший день цвітіння. Пестики вирізають, і ціна приприрави буде вищою, якщо це зроблять швидко і охайно. Далі приправу сушать. Як правило, за 1 грам на базарах за них просять 10 євро. Купувати шафран краще ниточками, а не в порошку, оскільки у порошку його легше підробити. Раніше шафран дарували королям, як символ влади і багатства.
Щоб додати шафран у страву, його можна залити водою на кілька хвилин, а потім додати цю настоянку у суп, пасту, овочеві та м’ясні страви. Також можна розтовкти шавран ступою з сіллю. Також цю приправу додають у випічку, тож і почути найкраще запах шафрану можна буде на наступний день. Також шафран можна вважати лікувальним. Це і афродезіак, це і ліки від респіраторних захворювань, від проблем із травленням, і навіть від депресії.
Вирощувати крокуси можна з цибулинок. Садити їх краще восени (вересень-жовтень), якщо ви хочете побачити квіти вже ранньою весною. Крокуc розможується цибульками, які уворюються поряд із “материнською”. Дрібніші цибулинки можна посадити і вже через рік вони теж проклюнуться і заквітнуть.
Comments