10 правил, які продовжать життя букету вдома
- plants-flowers
- 20 февр. 2016 г.
- 2 мин. чтения

1. Щоб продовжити життя зрізаних квітів, краще брати для них кип’ячену або відстояну воду - не з крану, вона може бути хлорована.
2. Як альтернативу воді можете викоритовувати живильно-антисептичний розчин, який можна зробити власноруч: в 1 л кип’яченої води, з температурою 20 °С, розчиніть 2 столові ложки цукру і додайте 150 мг борної, саліцилової чи лимонної кислоти.
3. Змінюйте воду щодня, а живильно-антисептичний розчин раз у 3-5 днів. Завжди якнайкраще вимивайте вазу, а стеблі промивайте під проточною водою, перед тим як знову поставити букет у вазу.
4. Обновлюйте зрізи на стеблах, зрізаючи хвостик гілки трохи набік. У айстри, гвоздики, нарцису, тюльпана, бузка та хризантеми стебла бажано не підрізати, а відламувати й робити надрізи в тій частині, котра буде занурена у воду. Всі процедури краще робити під водою, щоб у стеблях не утворювались кисневі корки.
5. Придбайте флористичний консервант, який продається у квіткових магазинах. Його краще додавати у вазу з трояндами. Пильно дотримуйтесь дозування, рекомендованого у інструкції. Температура води має бути 37-38 °С.
6. Не ставте квіти поряд із фруктами, особливо - яблуками. Деякі квіти чутливі до газу етілену, який виділяється з фруктів.
7. Троянди належать до описаних вище чутливих квітів, зауважте, що крім цього вони в’януть у присутності гвоздики, конвалії та лілії.
8. Взимку принесені з вулиці квіти потрібно тимчасово відкласти, а не одразу знімати обгортку, щоб квіти звикли до температури повітря.
9. Зробіть штучну росу. Квіти у вазі можна бризкати з пульверизатора відстояною водою (всі, окрім гвоздик).
10. Прибирайте зів’ялі бутони, оскільки вони також впливають на сусідів, виділяючи етилен.
Виконувати описані вище процедури - це кропітка робота, яка іноді нагадує мікрооперацію і потребує концентрації та вправності. Винагородою вам буде свіжий запах і жива композиція, які збережуться, як мінімум на цілий тиждень, а то й більше.
Comentarios